Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA
kötve-fűzve

Gyerekkönyvek egyenesen a szivárványról



A legnagyobb brazil könyvesáruház-lánc, a Saraiva Sao Pauló-i üzlete minden szegletében pontosan úgy néz ki, ahogy egy könyvesboltnak ki kell néznie, kivéve a gyerekirodalmi részleget, ami Arthur Casas munkájának köszönhetően inkább olyan, mint egy gyerek valóra vált álma.

Tovább
0

Egy halfarok is lehet könyvjelző!



Az isztambuli művész, Gökhan Yücel elkészítette pár könyv személyreszabott könyvjelzőjét. Minden könyvjelző a könyv tartalmát idézi meg. A koncepciójának megfelelően az 1984-ből egy megfigyelőkamera lóg ki, a Moby Dickből egy halfarok, a Némo kapitányból egy periszkóp, H.P. Lovecraft művéből, a Cthulhu hívásából pedig egy tapadókorongos csáp. Alább az összes könyvjelző megtekinthető külön-külön.

Tovább
0

Minden, amit a színtévesztésről tudni akarsz



"Egy általad választott dologról mondj el mindent, amit csak tudni lehet, és tedd nyilvánossá magazin vagy könyv formájában vagy digitális felületen" - így hangzott az International Society of Typoghraphic Desginers felhívása, melyhez Dominic Tunstall egy, a színtévesztés titkait felderítő, csodaszép kiadványt készített.

Tovább
0

Kinyomtatták az első 3D-s könyvborító-borítót



Január 7-től elérhető az első könyv, melynek borítója hajszálpontosan illeszkedik a könyvet magába foglaló 3D nyomtatással készült tokba. Az, hogy a technika lehetővé teszi, hogy a könyv borítóján szereplő betűk kiemelkedjenek a megszokottan sík felületből, a kötet dizájnere, Helen Yentus szerint rengeteg új lehetőséget nyit meg a borítótervezés területén.

Tovább
0

Itt vannak az újabb Harry Potter-borítók!



Korábban írtunk már arról, hogy új borítókat kap a 15 éves Harry Potter-sorozat. J. K. Rowling varázslótörténeteinek amerikai kiadója, a Scholastic már öt új Harry Potter-borítót bemutatott a hétből, a legfrissebb kettőt most hozták nyilvánosságra. Az új dizájn a szeptemberben boltokba kerülő puhafedeles amerikai díszkiadáshoz készült. Kazu Kibuishi illusztrátor munkái egy-egy emlékezetes pillanatot emelnek ki az adott részből. Fent az első kötet, a Harry Potter és a bölcsek köve új külsője látható. Íme az újabb borítók!

Tovább
0

A 10 legjobb borító, amit a könyvfesztiválon láttunk



A magyar könyvkiadásban a mai napig másodlagos - de inkább harmadlagos - jelentőségű a könyv fizikai megjelenése. A könyv mint tárgy a legkevesebb esetben kerül a szöveggel egyenrangú szerepbe, csupán a szöveg hordozófelületeként lehet érdekes, és bár az utóbbi években történtek jelentős előremozdulások, illetve a magyar könyves mesterség komoly hagyományokra tekinthet vissza, meg sem közelítjük például az angolszász világ bátorságát, szellemességét, koncepciózus szemléletmódját. De szerencsére vannak kivételek. Nézzük, melyek voltak a XX. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál legvalamilyenebb borítói.

Tovább
0

Így néznének ki Tarantino forgatókönyvei, ha regények lennének



Ha Quentin Tarantino forgatókönyvei megjelennének, talán ilyen borítót kapnának. Egy Londonban élő tervező grafikus, Sharm Murugiah készített a Kutyaszorítóban, a Tiszta románc, a Ponyvaregény, a Jackie Brown, a Kill Bill 1-2, a Halálbiztos, a Becstelen brigantyk és a Django elszabadul forgatókönyveihez borítót, a Penguin kiadó sajátos stílusában.

Tovább
0

A könyv kiállítási tárgy lett a 21. században



Airan Kang dél-koreai művész digitális fényekkel megvilágított szobrai, LED-festményei témája a könyv. 2010-es Light Reading című kiállításához körbeutazta a világot, híres könyvtárakat és könyvesboltokat keresett fel, készített róluk fényképeket azért, hogy újragondolja a könyvek eredeti környezetet és digitalizált formát adjon neki. A mostani kiállítás, a Luminous Words több mint száz digitális és LED-fényekkel megvilágított tárgyat vonultat fel. A fotorealisztikus festmények és az átlátszó műgyantából készült szobrok célja, hogy a könyvet a tudás forrásaként mutassák be a digitális korszakban.

Tovább
0

Új borítót kap a 15 éves Harry Potter



J. K. Rowling varázslótörténeteinek amerikai kiadója, a Scholastic szerdán bemutatta az első új Harry Potter-borítót a hétből. Az új dizájn a szeptemberben boltokba kerülő puhafedeles amerikai díszkiadáshoz készült. Kazu Kibuishi illusztrátor munkái egy-egy emlékezetes pillanatot emelnek ki az adott részből, az első, bemutatott borítón például az látható, ahogyan Harry először sétál végig a varázslóvilág boltsorán, az Abszol úton Hagrid társaságában.

Tovább
0

Ilyenek rémálmaid könyvtárai



A francia festő, Marc Giai-Miniet (1946) kényelmetlen, baljós érzést keltő, árnyakkal teli diorámáit pályája egy későbbi szakaszán kezdte el készíteni. A rémálmok babaházait idéző aprólékosan kidolgozott, miniatűr építményekben van valami ismerős, mégis szürreálisnak, idegennek hatnak. Visszatérő témái a korhadó, elhagyatott könyvtárak, laboratóriumok, tengeralattjárók, belekre emlékeztető csőrendszerek - ábrázoljon azonban bármit is, a könyvek nem hiányozhatnak a magányos, rémisztő terekből. Egyes építmények másfél méter szélesek vagy magasak. Marc Giai-Miniet szándéka, hogy a sötét és a fény, a jó és a rossz kapcsolatát jelenítse meg.

Tovább
0

Mágia tartja össze a szobrokat



Su Blackwell (fotó: Nienke Klunder)

"Az emberek általában elcsendesednek a munkáim előtt, mintha templomban lennének" - mondja Su Blackwell (1975), a tündérmesék ihlette könyvszobrairól ismert sheffieldi származású, Nyugat-Londonban élő képzőművész.

Tovább
0

Újraértelmezett ponyva: Thomas Allen fotográfiái



Thomas Allen az amerikai ponyvairodalom hagyományait drámaian újraértelmezi a fotográfia eszközeivel. Több mint egy évtizede kísérletezte ki ma is használt technikáját: a negyvenes-ötvenes évek ponyvaregényeiből szikével vágja ki a borítók alakjait, majd azokat kihajtogatva és különböző helyzetekben beállítva közelről készít róluk fotókat, mindig semleges háttér előtt, eljátszva a mélységélesség kínálta lehetőségekkel.

Tovább
0

Karácsonyi történet 3D-ben



Yusuke Oono japán tervező 3D-s könyveivel foglalkoztunk már a blogon, most karácsonyi motívumok készültek a lézervágó technika segítségével. A Merry Christmas című könyvet 360 fokban kinyitva és oldalról oldalra lapozva is lehet "olvasni". Yusuke Oono célja, hogy megmutassa, a kész termék nemcsak egy forma, hanem olyan tárgy is, ami a megszokottól eltérő módon képes elmesélni egy történetet.

Tovább
0

Grimm-klasszikus elevenedik meg a díjnyertes diorámán



Először adták át októberben Tokióban a You Fab-díjat, amellyel a világ bármely tájáról lézervágó technikával készült dizájnötleteket ismerték el. A versenyben Yusuke Oono japán tervező a free-form kategória győztese lett 3D-s, tenyérnyi méretű könyvével, amely 360 fokban, legyezőszerűen kinyitható, a diorámán Hófehérke és a hét törpe meséje elevenedik meg. A You Fab a tokiói FabCafé által szponzorált díj, a néhány hónapja nyílt kávézóban egy lézervágógép található, amivel a betérő tervezők dolgozhatnak. A győztes ötleteket a FabCafé legyártja és a honlapján árusítani fogja.

Tovább
0

Ilyen egy igazi könyvmoly könyvjelzője



Zach Weinersmith karikaturista és Katie Sekelsky tervező könyvjelzőjének ötletét egy vicces pólófelirat adta: I'm so bookish, my bookmarks are smaller books (kb. olyan könyvmoly vagyok, hogy a könyvjelzőim is kisebb könyvek).

Tovább
1

Így néz ki egy igazi képregénybolt



Tavasszal nyitott Tokióban egy bolt, ami igazán komolyan veszi a képregényeket: a polcok a képregénykockákat idézik, asszimetrikus elrendezésűek és még hatalmas szövegbuborékokat is tervezett hozzájuk a tokiói Ryo Matsui Architects. Az asztalok egymásra halmozott képregényekre emlékeztetnek, az ívesen hajló oldalak miatt pedig gyakran forgatott füzeteknek látszanak.

Tovább
1

A szürke egy árnyalata



A Persephone Books az Ötven árnyalat-trilógia sikerét meglovagolva, az első kötet, a Fifty Shades of Grey (A szürke ötven árnyalata) címének mintájára a One Shade of Grey kampánnyal hirdeti a könyveit. A Persephone brit kiadó, irodalmi és non-fiction, olvasmányos könyveket ad ki főleg az "elhanyagolt" női szerzőktől.

Tovább
0

Töröld a szád Mark Twain levelébe!



Ez a négy pamutszalvéta Jack London, Emily Dickinson, D. H. Lawrence és Mark Twain gépelt leveleivel van díszítve. Bár Emily Dickinson levele jó tíz évvel korábban íródott, minthogy feltalálták volna az írógépet (1860-as évek), és a szalvéták meglehetősen drágák (58 euró a szett), azért ötletes.

Tovább
0

A könyv mint tégla: Matej Krén



A főleg szédítő térélményt nyújtó könyvépületeiről ismert Matej Krén szlovák képzőművész 1958-ban született Trencsényben. A pozsonyi művészeti középiskola elvégzése után a pozsonyi (1977-1981) és a prágai képzőművészeti fősikolára járt (1981-1985). A nyolcvanas évek második felében a barrandovi Bratři v triku filmstúdióban dolgozott, majd az 1989-es bársonyos forradalom után segített átalakítani a prágai képzőművészeti főiskolát, ahol rövid ideig tanított is. A kilencvenes évek elejétől számos nemzetközi képzőművészeti projektben és kiállításon vett részt, többek között Amszterdamban, Berlinben, Chicagóban, Párizsban és Szöulban.

Tovább
0

Horrorfilmes könyvtámaszok



Kentucky egy csendes szegletében működik egy kisvállalkozás, a Knob Creek Metal Arts, ami fémből készít különleges tárgyakat, például szokatlan könyvtámaszokat. A három alapító több mint tizenöt éve foglalkozik fém tárgyakkal. Először csak hobbiként maguk is készítettek néhány dolgot, alig egy év elteltével pedig már minden idejüket az alkotásnak szentelték. Munkáikhoz az állatvilágtól a meséken át a horrorklasszikusokig merítenek ötleteket, íme néhány a könyvtámaszaik közül.

Tovább
0

Könyvművesek VI: David Pearson



David Pearson angol könyvtervező 2002 és 2005 között a Penguin Booksnál vált a tipográfián alapuló dizájn gurujává. Az ő művészeti vezetésével készült sorozatokat azóta többen paradigmaváltásként értékelik a könyvborító-tervezés területén. A fiatalember 2002-ben szerzett diplomát a londoni Central St Martin's College of Art & Design tervezőgrafikai képzésén és utána azonnal felvették a Penguinhez, igaz nem tervezőnek, hanem tördelőnek.

Tovább
0

Pixeles borítók klasszikusokhoz



Oliver Miller a világirodalom tíz nagy művéhez tervezett 8-bites, pixeles borítókat, amelyek az 1980-as évek videojátékait idézik. Miller nagy kedvencei a Sierra kalandjátékok, szerinte a pixelek miatt minden szomorúnak, retrónak látszik.

Tovább
0

Szokatlan szavak A-tól Z-ig



James és Michael Fitzgerald ír grafikusok - a The Project Twins illusztrátorai, könyvtervezői - szokatlan, alig használt angol fogalmakhoz készítettek képsorozatot. Íme az A-Z of Unusual Words néhány grafikája:

Biblioclasm - könyvek vagy más írott anyag (gyakran ceremóniaszerű) megsemmisítése



Tovább
0

Könyvművesek V: Paul Buckley



Drót, Totál szívás, Deadwood és Gengszterkorzó; ezek Paul Buckley, a Penguin Books amerikai részlege elnökhelyettesének, kreatív igazgatójának kedvenc sorozatai. Kedvenc rendezői: Sergio Leone, Wong Kar Wai és Martin Scorcese. A betűtípusok közül pedig a Gotham és a Futura a favorit. Borítótervezőkről szóló sorozatunk ötödik részében egy újabb embert mutatunk be, akinek csak ízlése van.

Tovább
0

Sátor könyvmolyoknak



Hamarosan itt a fesztiválszezon, a könyvmolyok számára Jack Maxwell tervező sátránál stílusosabb kiegészítőt nehéz találni. Ketten férnek el benne, 765 dollárért (175 ezer forintért) kínálják.

Tovább
0
«
12

Facebook

Utolsó kommentek

Címkefelhő

hír (295),kritika (238),krimi (70),képregény (58),interjú (57),magyar irodalom (56),borító (55),Magvető (52),gyerekirodalom (47),Európa Könyvkiadó (43),Európa Kiadó (40),Agave (39),összeállítás (38),nemsokára (34),Libri Kiadó (28),kortárs magyar (27),novella (25),gyerekkönyv (25),Ulpius-ház (23),sci-fi (23),dizájn (22),könyvtár (22),vers (22),programajánló (21),Scolar (21),e-könyv (21),Harry Potter (19),amerikai irodalom (19),cover design (18),Nobel-díj (17),ifjúsági irodalom (17),irodalmi díj (17),ponyva (17),illusztráció (16),Kondor Vilmos (15),Murakami Haruki (15),történelmi regény (15),Stephen King (15),J. K. Rowling (15),Geopen (13),skandináv krimi (13),Könyvfesztivál 2012 (13),Cartaphilus (13),latin-amerikai irodalom (13),infografika (13),észak-amerikai irodalom (13),regény (13),skandináv irodalom (12),portré (12),Bret Easton Ellis (12),könyvdizájn (12),fantasy (12),brit irodalom (12),Könyvfesztivál 2011 (12),életrajz (12),Scolar Kiadó (11),ifjúsági (11),orosz irodalom (11),olvasásnépszerűsítés (11),Könyvhét 2011 (11),Nyitott Könyvműhely (11),vicces (10),Magvető Kiadó (10),kézirat (10),Partvonal (10),családregény (10),ajánló (10),top10 (10),fordítás (10),adaptáció (10),Jonathan Franzen (10),könyvpiac (10),Michel Houellebecq (9),Umberto Eco (9),magánélet (9),irodalom (9),Baráth Katalin (9),könyvművesek (9),magyar krimi (9),Jo Nesbo (9),Gabriel García Márquez (9),ifjúsági regény (9),Ljudmila Ulickaja (9),memoár (8),francia irodalom (8),design (8),Krasznahorkai László (8),Agave Kiadó (8),romantikus (8),Berg Judit (8),Mario Vargas Llosa (8),történelem (8),könyvfesztivál 2013 (8),vámpírregény (8),Háy János (7),könyv (7),Szécsi Noémi (7),Animus (7),Lackfi János (7),Grecsó Krisztián (7),esszé (7),Man Booker-díj (7),horror (7),Cormac McCarthy (7),Agatha Christie (7),Neil Gaiman (7),német irodalom (7),kiállítás (7),DC Comics (6),költészet (6),cenzúra (6),Salman Rushdie (6),Bartos Erika (6),Könyvhét 2012 (6),Parti Nagy Lajos (6),angol irodalom (6),Tóth Krisztina (6),zombiregény (6),könyvbemutató (6),Stieg Larsson (6),japán irodalom (6),Jane Austen (6),Manó Könyvek (6),Batman (6),John le Carré (6),Kossuth Kiadó (6),ingyenkönyv (6),Sherlock Holmes (6),Ray Bradbury (5),tényirodalom (5),Shakespeare (5),Jaffa Kiadó (5),Budapest (5),Dés Mihály (5),A nagy Gatsby (5),Trónok harca (5),Superman (5),meghalt (5),képriport (5),kortárs (5),kemény krimi (5),Paolo Coelho (5),Andy Warhol (5),pályázat (5),1Q84 (5),J. D. Salinger (5),gasztro (5),Douglas Coupland (5),játék (5),Rejtő Jenő (5),Alice Munro (5),történelmi krimi (5),Könyvmolyképző (5),feminizmus (5),interjúkötet (5),Kertész Imre (5),Athenaeum (5),Jack Kerouac (5),film (5),Benedek Szabolcs (5),mese (5),Sofi Oksanen (5),dél-amerikai irodalom (5),pszicho (5),napló (5),északi irodalom (5),Frei Tamás (5)

RSS