Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA
kötve-fűzve

Sikerek, mesék és ételek



Elkészültek a decemberi toplisták.

Tovább
0

Ernest Hemingway tanácsai és olvasmánylistája kezdő íróknak



1934-ben Ernest Hemingwayhez beállított egy fiatal egyetemista, és a segítségét kérte az írással kapcsolatban. Hemingway egy 16 könyvből álló listát adott neki, amelyen többek között szerepel Bovaryné, a Karamazov testvérek és Dublini emberek is.

Tovább
0

Magyarország egy gangos ház



Talán sehol máshol nem tudják annyira kudarcként fogadni az ezüstérmeket, mint Magyarországon. Ami máshol elismert siker, az itt tragédia. A magyar sporttörténet legfájóbb ezüstérme pedig egyértelműen az 1954-es vb döntő elvesztése.

Meglehetősen ismeretlen epizódja a magyar történelemnek, hogy a vereség estéjén és az azt követő napokban tüntetések zajlottak Budapest utcáin. Az eseményeknek a korabeli sajtóban nyoma sincs, és azóta sem beszélnek róluk. Focialista forradalom című regényében Benedek Szabolcs ezt a történetet dolgozza fel.

Tovább
0

Magyar szerző is van a legkeresettebb antikvár könyvek listáján



Azok a könyvek, amelyeket a helyi könyvesboltok vagy az online áruházak kínálnak, töredékei a teljes nyomtatott kultúrának. A valaha kiadott könyvek 98-99 százaléka már elfogyott, beszerezhetetlen, vagy kizárólag antikváriumokban lehet megtalálni egy-egy példányt. A ritka antikvár könyvek amerikai százas sikerlistáját készíti el 2002 óta minden ősszel a BookFinder.com az internetes keresők statisztikái alapján.

Tovább
1

Így rangosolják a világirodalmat a legnagyobb amerikai és brit szerzők



A Bibliánál nagyobb remekmű az Odüsszeia és az Isteni színjáték - legalábbis ez derül ki a The Top Ten: Writers Pick Their Favorite Books című kiadványból.

Tovább
3

Az ötven legnagyobb hatású könyv



A SuperScholar tudományos portál összeszedte az utóbbi 50 év 50 legnagyobb hatású könyvét. A listában az a jó, hogy végre nemcsak az irodalom jut szóhoz, így kerülhetett a címek közé Benjamin Spock jól ismert babakönyve, A férfiak a Marsról, a nők a Vénuszról jöttek című önsegítő alapmű, vagy a táplákozástudományi forradalmat hozó Atkins-könyv. A tudomány is megkapta a maga elismerését, a tudományos paradigmaváltásokat elemző Thomas Kuhn és a nyelvész Noam Chomsky is szerepel a listán. Douglas Adamst, a Galaxis útikalauz stopposoknak íróját a sci-fi újrafelfedezőjeként méltatták a lista szerkesztői, míg Dan Brownt azért emelték ki, mert "nagy befolyással volt emberekre, hogy megkérdőjelezzék, Jézus az volt-e, aminek a keresztények hiszik".

Örültünk, hogy a listán szerepel Harry Potter, aki az gyerekirodalomban hozott forradalmat, Gabriel García Marquez, aki a latin-amerikai irodalmi boom-ot szimbolizálja egy személyben, és Umberto Eco is, A rózsa nevé-vel, amiben a magyarázat szerint a posztmodern kulcstémáit tudta egy izgalmas krimibe öltöztetni. A lista Amerika-központúsága nyilvánvaló, bekerült például a 9/11-ről szóló bizottsági jelentés, Malcolm X életrajza, vagy az amerikai műveltség olyan alapkövei, mint Harper Lee Ne bántsátok a feketerigót! című könyve, ami a feketék polgárjogi mozgalmainak ágyazott meg, Alex Haley Gyökerek-je, ami a rabszolgaságról nyújtott képett Kunta Kinte történetén keresztül. A listára felkerült összes könyvet itt találod.

Tovább
0

A Da Vinci-kód minden idők legsikeresebb könyve



A Nielsen cég könyvkövető rendszere január első napján tette közzé a legjobban fogyó könyvek százas listáját. Eszerint minden idők legsikeresebb könyve Dan Brown A Da Vinci-kód-ja volt 4,5 millió eladott példánnyal, ezt J. K. Rowling első Harry Potter-könyve, a Harry Potter és a bölcsek köve követi 3,8 millió példánnyal - derült ki a Guardian összesítéséből. Vicces, mert az első tíz helyen Dan Brown és J. K. Rowling osztozkodik, csak a kilencedik helyre tudott bekúszni egy másik szerző: Stephenie Meyer, az Alkony-sorozat 2, 1 millió példányszámban eladott első könyvével.

Tovább
0

Lecsúsztak az Alkonyat-könyvek az amerikai toplistáról



2007 júliusa óta a mostani az első hét, amikor Stephenie Meyer egyik Alkonyat-könyve sem szerepel az amerikai eladási toplistán - legalábbis azon, amelyet az Amerikai Egyesült Államok legnagyobb példányszámú napilapja, az USA Today hetente közzétesz a legjobban fogyó könyvek címével. 170 hete a négy rész valamelyike mindig ott volt az első ötvenben, most viszont alsóbb régiókba csúsztak: a Breaking Dawn - Hajnalhasadás van még a legjobb helyen, az 54-diken, aztán követi az Twilight - Alkonyat (172), az Eclipse - Napfogyatkozás (198) és a New Moon - Újhold  (238). Stephenie Meyer vámpírsorozatát a svéd krimiszerző, Stieg Larsson A tetovált lány-kötetei ütötték ki az utóbbi évben a nyeregből. 2010-ben a Millenium-trilógia valamelyik része - mostanában már leginkább mind a három - az első ötben szerepelt, most is a trilógia első része, A tetovált lány van az első helyen.

Tovább
0

Marék Veronika öt kedvenc meséje



Sorozatunkban művészembereket kérdezünk kedvenc olvasmányaikról, regényhőseikről, mondataikról, és minden egyébről, ami csak eszünkbe jut. A szabály, hogy csak ötöt választhatnak, és muszáj magyarázkodniuk is. Mivel ma, szeptember 30-án ünnepeljük Benedek Elek születésnapját - és vele együtt a mese napját is -, a mesékről faggattuk következő "áldozatunkat". Marék Veronika, Kipp kopp, Boribon és a Kockásfülű Nyúl kitalálója imádja a kis állatokat és a "füvek-növénykék" világát.

Tovább
0

Halász Judit öt kedvenc gyerekkönyve



Sorozatunkban kreatív művészembereket kérdezünk kedvenc olvasmányaikról, regényhőseikről, mondataikról, és minden egyébről, ami csak eszünkbe jut. A szabály, hogy csak ötöt választhatnak, és muszáj magyarázkodniuk is. Most Halász Juditot kérdeztük kedvenc gyerekkönyveiről. A színésznő-énekesnő több generáció gyermekkorát kísérte végig dalaival, naná, hogy kíváncsiak voltunk, őt milyen hatások érték.

Tovább
0

Facebook

Utolsó kommentek

Címkefelhő

hír (295),kritika (238),krimi (70),képregény (58),interjú (57),magyar irodalom (56),borító (55),Magvető (52),gyerekirodalom (47),Európa Könyvkiadó (43),Európa Kiadó (40),Agave (39),összeállítás (38),nemsokára (34),Libri Kiadó (28),kortárs magyar (27),novella (25),gyerekkönyv (25),Ulpius-ház (23),sci-fi (23),dizájn (22),könyvtár (22),vers (22),programajánló (21),Scolar (21),e-könyv (21),Harry Potter (19),amerikai irodalom (19),cover design (18),Nobel-díj (17),ifjúsági irodalom (17),irodalmi díj (17),ponyva (17),illusztráció (16),Kondor Vilmos (15),Murakami Haruki (15),történelmi regény (15),Stephen King (15),J. K. Rowling (15),Geopen (13),skandináv krimi (13),Könyvfesztivál 2012 (13),Cartaphilus (13),latin-amerikai irodalom (13),infografika (13),észak-amerikai irodalom (13),regény (13),skandináv irodalom (12),portré (12),Bret Easton Ellis (12),könyvdizájn (12),fantasy (12),brit irodalom (12),Könyvfesztivál 2011 (12),életrajz (12),Scolar Kiadó (11),ifjúsági (11),orosz irodalom (11),olvasásnépszerűsítés (11),Könyvhét 2011 (11),Nyitott Könyvműhely (11),vicces (10),Magvető Kiadó (10),kézirat (10),Partvonal (10),családregény (10),ajánló (10),top10 (10),fordítás (10),adaptáció (10),Jonathan Franzen (10),könyvpiac (10),Michel Houellebecq (9),Umberto Eco (9),magánélet (9),irodalom (9),Baráth Katalin (9),könyvművesek (9),magyar krimi (9),Jo Nesbo (9),Gabriel García Márquez (9),ifjúsági regény (9),Ljudmila Ulickaja (9),memoár (8),francia irodalom (8),design (8),Krasznahorkai László (8),Agave Kiadó (8),romantikus (8),Berg Judit (8),Mario Vargas Llosa (8),történelem (8),könyvfesztivál 2013 (8),vámpírregény (8),Háy János (7),könyv (7),Szécsi Noémi (7),Animus (7),Lackfi János (7),Grecsó Krisztián (7),esszé (7),Man Booker-díj (7),horror (7),Cormac McCarthy (7),Agatha Christie (7),Neil Gaiman (7),német irodalom (7),kiállítás (7),DC Comics (6),költészet (6),cenzúra (6),Salman Rushdie (6),Bartos Erika (6),Könyvhét 2012 (6),Parti Nagy Lajos (6),angol irodalom (6),Tóth Krisztina (6),zombiregény (6),könyvbemutató (6),Stieg Larsson (6),japán irodalom (6),Jane Austen (6),Manó Könyvek (6),Batman (6),John le Carré (6),Kossuth Kiadó (6),ingyenkönyv (6),Sherlock Holmes (6),Ray Bradbury (5),tényirodalom (5),Shakespeare (5),Jaffa Kiadó (5),Budapest (5),Dés Mihály (5),A nagy Gatsby (5),Trónok harca (5),Superman (5),meghalt (5),képriport (5),kortárs (5),kemény krimi (5),Paolo Coelho (5),Andy Warhol (5),pályázat (5),1Q84 (5),J. D. Salinger (5),gasztro (5),Douglas Coupland (5),játék (5),Rejtő Jenő (5),Alice Munro (5),történelmi krimi (5),Könyvmolyképző (5),feminizmus (5),interjúkötet (5),Kertész Imre (5),Athenaeum (5),Jack Kerouac (5),film (5),Benedek Szabolcs (5),mese (5),Sofi Oksanen (5),dél-amerikai irodalom (5),pszicho (5),napló (5),északi irodalom (5),Frei Tamás (5)

RSS