A Google rajzolói jópofa rajzzal tisztelegtek a születésnapos Agatha Christie előtt. A kereső betűi egy-egy jellegzetes krimiszereplő külsejét öltötték magukra: a második "o" az áldozat, az "l" a helyi rendőrfelügyelő, a "g" az elegáns hölgyemény, az első "o" bizonyára a férje, az "e" talán a kertész. Reméljük, a szókezdő "G" nem Poirot, sosem egyezne bele, hogy ilyen telt idomokkal ábrázolják! Agatha Christie 1890. szeptember 15-én született, ma lenne 120 éves. Hosszú életet élt, 1976. január 12-én hunyt el. E két időpont között pedig megírt 91 regényt, mindannyiunk örömére.
Az Animus kiadó három éve indított skandináv krimisorozatával hozzánk is begyűrűzött az északi bűnirodalom sikerhulláma. A trendet más kiadók is követték, a Scolar a mesteri norvég írónő, Karin Fossum könyveire állt rá. Az Aki fél a farkastól a harmadik a magyarul megjelent Fossum-krimik sorában. Egy idős asszonyt holtan találnak az erdőszéli tanyán.
"Egy nagyon unalmas nyelvészeti órán, egy novemberi esős napon automatikus írásmóddal írtam két verset, de saját nevemen soha nem jelentettem meg szépirodalmi művet" - mesélte egy régi rádióinterjúban Szilasi László. Azt mondta, úgy érzi, hogy esszét a "maga géposztályában" jobbat tud írni, mint szépirodalmat, ezért néhány álneves próbálkozás után le is tett a regények, novellák vagy versek írásáról.
Úgy néz ki, el kell búcsúznunk az amerikai krimiszerző, Lawrence Block szeretnivaló kleptomániás antikváriusától: a Bernie Rhodenbarr-sorozat utolsó darabját tartjuk a kezünkben. Kritikusunk maga is lírai hangulatba esik ettől, whiskykre emlékszik, majd - így a sorozat végére - rádöbben a főhős lélektani mozgatórugóira. Tejajtó, freudi regresszió, de főleg öt korty Laphroaig.